Odkwaszanie i detoksykacja organizmu

Nieregularna, niezdrowa dieta może skutkować zaburzeniami w pracy układu trawiennego. Bardzo częstą przypadłością towarzyszącą niewłaściwemu odżywianiu jest zakwaszenie i zanieczyszczenie organizmu.

Odkwaszanie organizmu – co musisz wiedzieć?
Równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie to nic innego jak pH wynoszące od 7,35 do 7,45. W przypadku innych wartości mamy do czynienia z zakwaszeniem lub zbyt dużą zasadowością w organizmie. Do takiego stanu rzeczy zwykle doprowadza niezbilansowana dieta.

Organizm można odkwasić na wiele różnych sposobów. Absolutnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych diet zasadowych, które co logiczne – oparte są na produktach zasadotwórczych.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie takich środków jak soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny oraz sok z limonki. Wyżej wymienione produkty mają silne właściwości, które pozwalają przywrócić równowagę zasadowo-kwasową w organizmie.

Ponadto, organizm można odkwasić przy pomocy specjalnych suplementów diety. Środki tego typu oparte są głównie na spirulinie i chlorelli – związkach o silnym, ale bezpiecznym działaniu. Więcej o tego typu preparatach przeczytają Państwo tutaj.

Oczyszczanie organizmu – co musisz wiedzieć?
Prócz regularnego odkwaszania, powinniśmy również zadbać o regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. Szkodliwe substancje są wszechobecne. Znajdują się między innymi w powietrzu, wodzie oraz pożywieniu. Nie można się przed nimi ustrzec, dlatego też należy przeprowadzać detoksykację organizmu.

Organizm można oczyścić na kilka różnych sposobów. Najczęściej jednak wykorzystywane są diety oczyszczające. Tego typu jadłospisy cechują się obniżonym bilansem wartości odżywczych oraz bogactwem w warzywa oraz owoce. Są skuteczne, ale ze względu na niepełnowartościowość mogą skutkować osłabieniem organizmu.

Alternatywnym, w pełni bezpiecznym rozwiązaniem są ponownie suplementy diet. Doskonale sprawdzi się błonnik witalny, który nie tylko pochłonie toksyny z jelit, ale także ureguluje rytm wypróżnień oraz przyśpieszy metabolizm.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *