Łysienie androgenowe – jak leczyć?

łysienie androgenowe jak leczyć?Łysienie to choroba skóry, która objawia się poprzez postępowe zanikanie wytwarzanie włosa w mieszku włosowym. Wśród ponad dwudziestu typów łysienia najpopularniejszym jest łysienie androgenowe.

Ten rodzaj łysienia określany jest mianem „typu męskiego”. Wszystko za sprawą tego, że dotyka głównie mężczyzn (u kobiet łysienie androgenowe pojawia się niezwykle rzadko). Według statystyk, niemal co drugi mężczyzna powyżej 50-tego roku życia boryka się z tym problemem.

Przyczyny występowania łysienia androgenowego

Główną, ale nie jedyną przyczyną występowania łysienia androgenowego jest nadwrażliwość mieszka włosowego na DHT (pochodna testosteronu). Pod wpływem dihydrotestosteronu mieszek włosowy wytwarza zdecydowanie słabsze i cieńsze włosy oraz ulega całkowitemu osłabieniu.

Wśród przyczyn łysienia typu męskiego wymienia się również uwarunkowanie genetyczne oraz nadmierne napięcie skóry głowy.

Objawy łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe objawia się poprzez cofnięcie lini włosów oraz powstawanie tzw zakol. Po pewnym czasie łysina pojawia się także na szczycie głowy tworząc tzw gniazdo.

Łysienie androgenowe może występować u osób w różnym wieku. Ze względu na wiek dzielimy je na trzy typy: ciężkie (młodzież), średnie (osoby dorosłe), lekkie (osoby starsze).

Leczenie łysienia androgenowego

Dzisiejsza medycyna potrafi skutecznie poradzić sobie z problemem łysienia. Sposobów jest mnóstwo: począwszy od farmakologi, poprzez naturalne preparaty, a skończywszy na nowoczesnych laserach.

Trudno jednoznacznie określić skuteczność konkretnych metod. Podobnie jak każdy przypadek, tak i każdy człowiek jest różny. Dlatego też, generalizowanie i wyciąganie konkretnego sposobu na piedestał nie ma racji bytu. Leczenie łysienia powinno być rozpoczynane zawsze tak samo – od wizyty u lekarza i specjalisty. Z całą pewnością to jest najrozsądniejsze rozwiązanie, które powinno najszybciej doprowadzić skórę Twojej głowy do optymalnej kondycji.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *