Rozstępy: przyczyny i usuwanie

rozstępy jak usunąćPojawiające się na skórze czerwone bądź różowe „pęknięcia” to nic innego jak rozstępy. Ten defekt skórny jest niezwykle powszechny wśród osób z nadwagą, kulturystów oraz kobiet w ciąży.

Rozstępy: przyczyny

Rozstępy to wynik przerwania włókien kolagenowych, które poddane zbyt dużym napięciom po prostu pękają. Najczęściej pojawia się u osób z nadwagą (w okolicach brzucha, pleców, ud oraz ramion), kulturystów (w okolicach mięśni poddawanym treningowi) oraz ciąży (głównie brzuch).

Rozstępy mogą być również wynikiem zaburzeń hormonalnych, co ma miejsce chociażby w przypadku kobiet w ciąży (nadmierne wydzielanie kortyzolu).

Rozstępy: zapobieganie

Zdecydowanie częściej rozstępy pojawiają się u osób, które niedostatecznie pielęgnują skórę. Odpowiednie odżywianie skóry może nie tylko ograniczyć występowanie rozstępów, ale także innych defektów (np. pryszczy, cellulitu itd).

Aby zapobiec rozstępom należy podjąć kurację dwutorową: od wewnątrz oraz od zewnątrz. Kuracja od wewnątrz to nic innego jak suplementacja minerałów i witamin. Należy dostarczać niezbędne wartości w formie diety lub suplementów diet.

Od zewnątrz, można stosować specjalne kremy zapobiegające rozstępom (dostępne w każdej aptece), których zadaniem jest wzmocnienie włókien kolagenowych.

Rozstępy: usuwanie

Mimo pielęgnacji skóry rozstępy pojawiły się? Nic strasznego. Nadal możesz się ich pozbyć, ale to wymaga większych nakładów finansowych. Tak naprawdę skuteczne usuwanie rozstępów możliwe jest tylko poprzez zastosowanie zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną.

Najskuteczniejsze zabiegi to: mezoterapia, mikrodermabrazja, peeling chemiczny. Dobrym rozwiązaniem jest również cryolift oraz kuracja systemem TMT. Warto jednak zaznaczyć, że każda z wymienionych metod wiąże się z kosztem oscylującym w granicach 1500-2000 zł (za serię zabiegów). Dlatego też, znacznie lepiej jest zapobiegać, aniżeli usuwać rozstępy.

Do tańszych, ale znacznie mniej skutecznych metod zaliczamy kremy na rozstępy, czy domowej receptury maseczki i peelingi.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *