Pryszcze na twarzy

twarzNie oszczędzają nikogo. Mogą pojawić się w każdym momencie życia, choć najczęściej towarzyszą dojrzewaniu. O czym mowa? Oczywiście o pryszczach – zmorze każdego człowieka.

Pryszcze – przyczyny występowania

Za główną przyczynę występowania pryszczy uznaje się zachwianie gospodarki hormonalnej. Stąd też, trądzik pojawia się w okresie dojrzewania (typ: trądzik młodzieńczy), przekwitania (trądzik menopauzalny).

Wypryski występują również w pozostałym okresie życia i mogą być wywołane przez:

  • niedostateczną higienę
  • nieodpowiedni wybór kosmetyków
  • zażywane lekarstwa
  • nieodpowiednią dietę
  • uszkodzenia mechaniczne skóry

Pryszcze na twarzy

Niewątpliwie pryszcze najbardziej niepożądane są na twarzy. Wynika to z faktu bezustannej eksponacji tego miejsca.

Na nieszczęście, trądzik znajduje doskonałe warunki do wzrostów właśnie w tym miejscu. Stan zapalny rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego też niezbędna jest natychmiastowa reakcja. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym łatwiej będzie nam uporać się z problemem.

Pryszcze – leczenie

Zarówno pojedyncze wypryski, jak i trądzik podlega leczeniu. O ile w pierwszym przypadku nie jest konieczna wizyta u specjalisty, o tyle w drugim należy podjąć konsultację z dermatologiem. Pragniemy zaznaczyć, że zaniechanie leczenia lub jego niewłaściwy tryb może doprowadzić do pozostania trwałych blizn potrądzikowych, których usunięcie będzie możliwe tylko specjalistycznymi (kosztownymi) zabiegami medycyny estetycznej.

Farmaceutyki

Kuracja specyfikami do nanoszenia miejscowego w formie maści i kremów oraz środki doustne – to najczęstsze zalecenia dermatologów. Najskuteczniejsze są preparaty dostępne tylko i wyłącznie na receptę. Zdecydowanie mniejszą skutecznością mogą pochwalić się środki w pełni naturalne.

Zabiegi medycyny estetycznej

Mikrodermabrazja, laseroterapia czy mezoterapia? Sposobów na pozbycie się pryszczy w gabinetach kosmetyczno-medycznych jest mnóstwo. Są one jak najbardziej skuteczne, jednakże ich cena oscyluje w granicach kilkuset złotych za jeden zabieg. Zwykle potrzeba serii kilku zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *