Jak dbać o włosy blond?

Niemal 60% mężczyzn uważa, że blondynki są atrakcyjniejsze od brunetek. O gustach się nie dyskutuje, ale o pielęgnacji jak najbardziej. Jak dbać o włosy blond? Co zrobić, aby włosy zawsze wyglądały atrakcyjnie?

Blond włosy mają tendencje do nadmiernego przesuszania się oraz łamliwości. Dlatego też, wymagają nieco bardziej absorbującej pielęgnacji. Dowiedz się jak myć, odżywiać i pielęgnować jasne włosy.

Mycie włosów blond
Włosy blond powinny być myte minimum co drugi dzień. Wynika to z faktu, iż kurz oraz inne zanieczyszczenia bardzo szybko widoczne są na włosach o jasnych odcieniach.

Do codziennej pielęgnacji należy jednak stosować szampony delikatne, pozbawione SLS i silnych detergentów. Wszak, celem jest tylko i wyłącznie odświeżenie.

W ciągu tygodnia wystarczy tylko raz umyć włosy szamponem z detergentem. Ważne jest jednak to, aby był on pozbawiony barwników, gdyż te mogą negatywnie wpływać na kolor włosa.

Odżywianie włosów blond
Bardzo ważnym procesem pielęgnacyjnym jest odżywianie włosów. Stosowanie odżywek należy realizować w oparciu o zapotrzebowanie, tj. należy określić czego potrzebuje nasz włos najbardziej.

W ofercie drogerii znajdziemy odżywki o działaniu:

  • Nawilżającym (do włosów przesuszonych)
  • Regenerującym (do włosów zniszczonych)
  • Wzmacniającym (do włosów łamliwych)

Bardzo ważnym aspektem jest również odżywianie włosów od wewnątrz – tj. za pomocą suplementów diet i leków. Doskonale w tej roli sprawdzają się kompleksy witaminowe oraz biotyna.

Olejowanie i maskowanie włosów blond
Dodatkowymi zabiegami, które warto realizować cyklicznie jest olejowanie oraz maskowanie włosów blond.

Olejowanie ma na zadaniu wzmocnić naturalną barierę ochroną włosa. Dzięki temu, zapobiegniemy nadmiernej łamliwości oraz przesuszaniu. Z kolei stosowanie maseczek niesie za sobą korzyści w postaci regeneracji i wzmocnienia zniszczonego, przesuszonego włosa.

Obydwa zabiegi realizować należy 3-4 razy w ciągu miesiąca.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *