Redukcja tkanki tłuszczowej – krok po kroku

aerobikSpoglądasz w lustro i nie jesteś zadowolony/a ze swojej sylwetki? Nie martw się, nigdy nie jest za późno na metamorfozę. Musisz jednak wykazać się odpowiednim zaangażowaniem, samodyscypliną i wytrwałością, a z całą pewnością osiągniesz sukces i będziesz mógł/a cieszyć sie wyjątkową sylwetką. Jesteś gotowy/a?

Krokiem pierwszym jest zmiana nastawienia do procesów odchudzających. Nie myśl o tym jak byłaby to kara. Jest wręcz przeciwnie, to nagroda. Jeśli masz gdzie ćwiczyć, co jeść i stać Cię na suplementy – ciesz się i raduj, nie każdego bowiem stać na podjęcie trudów odchudzania.

Krok drugi to stworzenie plany Twojej pracy. Dobrze skonstruowany plan zakłada nie tylko cel, ale także czas w którym zostanie on zrealizowany. Musisz od siebie wymagać na tyle dużo, by odchudzanie było można nazwać sukcesem, i na tyle mało, by było to w ogóle możliwe. Plan musi być realistyczny, dostosowany do możliwości fizycznych, czasowych i psychicznych.

Kolejnym, trzecim krokiem jest zadbanie o odpowiedni jadłospis. Dieta odchudzająca nie może być głodówką. Udowodniono, że najefektywniejsze są w pełni zbilansowane jadłospisy oparte na zdrowych produktach. Diety z obniżonym bilansem kalorycznym są efektywne, ale tylko w pierwszych tygodniach odchudzania. Później metabolizm szybko dostosowuje się do ilości dostarczanego pożywienia i po prostu spowalnia.
Czwartym krokiem jest aktywność fizyczna, czyli element, który bezpośrednio odpowiada za redukcję tkanki tłuszczowej. Poprzez generowanie zapotrzebowania energetycznego dochodzi do konieczności wykorzystania tkanki tłuszczowej stanowiącej materiał zapasowy. Ćwiczyć należy minimum kilkadziesiąt minut 3-4 razy w tygodniu. Intensywność powinna wynosić około 75% naszego tętna maksymalnego.

Krokiem piątym jest zadbanie o odpowiednia suplementację. Środki takie jak błonnik, kwas hydroksycytrynowy czy kwas chlorogenowy to substancje, które bezpośrednio przyczyniają się do efektywniejszej pracy układu trawiennego i tempa spalania tkanki tłuszczowej.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *