Odchudzanie – noworoczny cel nr 1

Czy wiesz, że podstawowym celem noworocznym wśród polskiej społeczności jest redukcja zbędnych kilogramów? Według statystyk, aż 45% ankietowanych zamierza ingerować w swoją sylwetkę w 2018 roku.

W zasadzie, trudno się temu dziwić – w końcu, nadwaga to problem naprawdę sporego grona Polaków. Niestety, do finalizacji odchudzania doprowadza niewiele osób. O ile, rozpocząć jest łatwo, o tyle dokończyć znacznie trudniej. Dlaczego?

Odpowiedzialna za to jest motywacja, czyli zdolność do podejmowania działania w konkretnym czasie. Na początku roku, kiedy stawiamy cele – entuzjastycznie podchodzimy do założeń. Niestety, wraz z upływającym czasem i często – niedostatecznymi efektami, dochodzi do załamania motywacji.

Jak poradzić sobie z osobistym „leniem”?
Lenistwo to cecha wrodzona wielu osób. Brak konieczności podejmowania konkretnych działań to wygoda. Niekiedy znacznie bardziej wolimy poleżeć, niż cieszyć się zgrabnym ciałem. Nie mniej jednak, lenia można pokonać.

Nowy Rok powinniśmy traktować jako jeden z symptomów motywacyjnych. Nie powinien on stanowić podstawy do podjęcia odchudzania. Kluczem jest nasza chęć do zmiany.

Za nieudolność odchudzania odpowiedzialna jest prokrastynacja. Ciągle znajdujemy różne wymówki, inne ważniejsze rzeczy do zrobienia, aniżeli walka z nadwagą. Odkładamy ten proces na później, zapominamy o nim. Co zrobić, aby ją wyeliminować?

Istnieje wiele różnych metod. Według nas najskuteczniejsza jest ta, która zakłada zadaniowe podejście do całego swojego życia, a konkretniej:

  1. Stworzenie planu działania.
  2. Zapisywanie podjętych procesów.
  3. Przeglądy zadań dzienne, tygodniowe i miesięczne.
  4. Nagradzanie siebie za dobrze wykonaną pracę.
  5. Monitorowanie postępów/rezultatów naszego odchudzania.
  6. Poinformowanie innych o naszych celach.

Wszystkie powyższe elementy mają ogromny wpływ na naszą motywację. Zadbaj o nie, a zobaczysz, że odchudzanie wcale nie jest takie trudne. Życzymy powodzenia!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *