Jak zmotywować siebie do odchudzania?

Nadwaga to kłopot coraz większej części społeczeństwa. Niezdrowo się odżywiamy i prowadzimy siedzący tryb życia, co finalnie doprowadza do nadmiaru zbędnych kilogramów.

O ile tycie nie sprawia nam większych kłopotów, o tyle redukcja tkanki tłuszczowej bywa problemem. Wynika to z faktu, iż jest czasochłonna, wymaga samodyscypliny i sporego zaangażowania. Niekiedy wymusza na nas całkowitą zmianę w stylu życia.

Dlaczego nie udaje mi się schudnąć?
Kłopoty z odchudzaniem ma wiele osób. Głównym problemem nie są ograniczenia fizyczne, czy finansowe. Zdecydowanie większe kłopoty sprawia nam zmotywowanie się do podjęcia działania.

Dzieje się tak, gdyż oczekujemy zbyt dużych i zbyt szybkich rezultatów. Kiedy ich nie osiągamy, demotywujemy się, co doprowadza do zaniechania procesu odchudzania.

Niekiedy też, poziom motywacji spada na skutek zbyt dużej ilości zadań. Jeśli nasz trening będzie zbyt wymagający, a dieta radykalna, nie ma się co dziwić, że nie damy rady. Dlatego też, tak istotny jest dobór konkretnego planu dietetycznego i treningowego. Wszak, lepiej chudnąć wolno, ale systematycznie, aniżeli wcale.

Jak zmotywować siebie do odchudzania?
Brakuje Ci motywacji? Chcesz, aby stale towarzyszyło Ci uczucie ekscytacji i nieustannej chęci do działania? Świetnie trafiła/eś. Poznaj pięć kroków, które pomogą Ci zrealizować Twoje cele.

  • Po pierwsze – musisz sprecyzować swój cel. Wizualizuj go, aby zrozumieć co tak naprawdę chcesz osiągnąć.
  • Po drugie – stwórz plan działania: dzienny, tygodniowy oraz miesięczny. Twoje założenia muszą być jasno określone.
  • Po trzecie – podejdź do celu w sposób zadaniowy.
  • Po czwarte – nie nastawiaj się na wynik. Nie powinny interesować Cię rezultaty na wadze. Wyzwaniem jest dobrze wykonana praca, efekty pojawią się jako „skutek uboczny”.
  • Po piąte – nagradzaj siebie za dobrze wykonaną pracę. Nagrody nie muszą być znaczące, ważne by wyrobić sobie poczucie tzw. „dobrej roboty”.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *