Jak zlikwidować brzuch piwny?

Tzw. brzuch piwny to przypadłość, która dotyka około 30% dojrzałych mężczyzn. Wbrew nazewnictwu – nie jest wywoływana spożyciem piwa.

Panowie zupełnie inaczej tyją aniżeli kobiety. W ich przypadku tkanka tłuszczowa odkłada się w jednym miejscu – w okolicach brzucha, co doprowadza do tzw. otyłości brzusznej, inaczej nazywanej piwnym brzuchem.

Jak zlikwidować piwny brzuch?

Eliminowanie piwnego brzucha niczym nie różni się od standardowych procesów odchudzających. Wydawać by się mogło, że wymagać będzie intensywniejszego treningu mięśni brzucha. Nic bardziej mylnego!

Podobnie jak nieproporcjonalnie tyjemy, tak nieproporcjonalnie chudniemy. Stosowanie ćwiczeń na brzuch jest zatem zbędne. Tym bardziej, że są one mniej efektywne (nie doprowadzają do spalania tkanki tłuszczowej, a rozwoju włókien mięśniowych).

Odchudzanie brzucha w trzech krokach

  1. Dieta

Zmień nawyki żywieniowe na zdrowsze – skorzystaj ze zbilansowanego jadłospisu, wolnego od tłuszczy i innych ciężkostrawnych potraw. Nie korzystaj z wysokosłodzonych napojów, odstaw piwo. Stosuj się do nowych nawyków z odpowiednią dyscypliną (stałe pory i ujednolicone porcje posiłków).

  1. Aktywność fizyczna

Zadbaj o solidną dawkę ruchu. Spraw, by Twój organizm był stymulowany każdego dnia. Codziennie 30-45 minut ruchu pozwoli Ci efektywnie spalać około 2-3 kilogramy tkanki tłuszczowej w ciągu jednego miesiąca.

  1. Suplementacja

Suplementy diety pełnia bardzo ważną rolę w procesach odchudzania organizmu. Zadbaj o to, by zastosowana suplementacja była faktycznie efektywna. Wybierając preparaty – zapoznaj się z jego opiniami i recenzjami. Wszakże, nie każdy produkt reklamowany jako skuteczny jest taki w istocie rzeczy.

Pamiętaj: odchudzanie wymaga cierpliwego podejścia. Nie spodziewaj się efektów po kilku tygodniach. Początkowo, zmiany mogą być wręcz niezauważalne. Możesz być jednak pewny, że metamorfoza Twojego organizmu trwa w najlepsze!

Życzymy powodzenia i zapraszamy do chwalenia się efektami odchudzania w komentarzach pod tym artykułem.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *