Ile można schudnąć w 1 miesiąc?

Nadwaga to problem bardzo powszechny. Według najnowszych szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), nadmiar zbędnych kilogramów może być problemem nawet połowy cywilizowanego społeczeństwa.

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że odchudzanie to proces niezwykle popularny. Wszakże, mało kto godzi się na to, aby być postrzeganym za grubego i nieatrakcyjnego.

Jak schudnąć?
Procesy odchudzające przyjmują różny kształt i charakter. Wyróżnia się trzy kluczowe elementy odchudzania, a mianowicie: dietę, trening oraz suplementację.

  • Dieta odchudzająca powinna cechować się: odpowiednim bilansem, pełnowartościowością oraz regularnością.
  • Trening odchudzający powinien być regularny i mieć charakter progresywny.
  • Suplementacja powinna wspomagać procesy trawienne i ograniczać apetyt.

Ile można schudnąć w ciągu miesiąca?
Wiele osób, zanim zacznie odchudzanie – próbuje oszacować ile można schudnąć. Wizualizujemy „nowe ja”, szczuplejsze o 5, 10, a nawet 15 kilogramów. Ile faktycznie można zrzucić w ciągu miesiąca?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszakże, tempo odchudzania jest zależne od wielu indywidualnych uwarunkowań. Albowiem, na każdą jednostkę inaczej zadziała dana dieta czy trening.

Trudno nawet oszacować górną granicę jeśli chodzi o redukcję. Zdarzały się bowiem przypadki, że osoby zrzucały nawet kilkanaście kilogramów w ciągu 30 dni. To jednak wynik, który z całą pewnością jest czymś ekstremalnym. Rzadko się bowiem zdarza, by chudnąć w takim tempie.

Wszystko w Twoich rękach!
Należy mieć świadomość, że odchudzanie to proces, który zależy od nas samych. To jak wymagający będzie nasz trening czy dieta, definiuje niejako tempo odchudzania. To samo tyczy się zastosowanej suplementacji – z im lepszych środków skorzystamy, tym szybciej nastąpi redukcja zbędnych kilogramów.

Zalecamy stosować diety pełnowartościowe (unikać głodówek), trening aerobowy oraz suplementy diety oparte na błonniku i/lub kwasie hydroksycytrynowym.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *