Pielęgnacja cery suchej

mikrodermabrazjaKobiety marzą o tym, by posiadać gładką, jędrną i pełną blasku skórę. Niestety, upływający czas sprawia, że skóra staje się coraz bardziej sucha i zniszczona.

Na całe szczęście przemysł kosmetyczno-medyczny cały czas idzie do przodu i pozwala na realizację skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych, które to umożliwiają zachowanie dobrej kondycji skóry przez znacznie dłuższy czas.

Cera sucha – charakterystyka

Cera sucha jest zwykle bardzo delikatna i wrażliwa. W przypadku posiadania tego typu skóry oznaki starzenia pojawiają się znacznie szybciej (chyba, że zadbamy o prawidłową pielęgnację już od najmłodszych lat).

Cera sucha zwykle ma jasnoróżową barwę, możliwe jest występowanie przebarwień. Często, pod powierzchnią skóry widać rozszerzone naczynka.

Pielęgnacja cery suchej

Do pielęgnacji cery suchej niezbędne są specjalne kosmetyki. Należy przy tym pamiętać, że zabiegi nawilżające powinny być realizowane codziennie (krem nawilżający do twarzy oraz oczu). Przynajmniej raz w tygodniu należy przeprowadzać dodatkowy zabieg w postaci maseczki.

Do higieny twarzy należy używać preparaty gęste, lekko tłuste do cery wrażliwej. Dzięki temu, zminimalizujemy możliwość wystąpienia podrażnień.

Przy cerze suchej niezwykle ważne jest to, aby stosować również krem na noc. Ten kosmetyk powinien być bogaty w ceramidy, oleje roślinne, mocznik oraz kwas hialuronowy.

Cera sucha – czego unikać?

W myśl powiedzenia, że „łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć” warto unikać szkodliwych warunków. Cera wrażliwa bardzo szybko reaguje na czynniki zewnętrzne takie jak: solarium, słońce, chlorowana woda czy silny wiatr.

W przypadku cery suchej nigdy nie należy lekceważyć podrażnień. Mogą one skutkować pojawieniem się nieprzyjemnych, bolesnych zaskórników.

Pamiętaj – cera sucha wymaga codziennej pielęgnacji. Zabiegi nawilżające i odżywiające skórę tego typu znacząco wydłużą jej młodość. Warto jednak wiedzieć, że im szybciej zaczniemy regularną pielęgnację, tym lepiej. Nie czekaj do pierwszych zmarszczek – reaguj już dziś.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *