Jak się pozbyć cellulitu?

cellulit2Tzw. skórka pomarańczowa to defekt o charakterze estetycznym, który dosięga niemal 30% Polek. Nierówności zwykle pojawiają się na skórze w okolicach ud, pośladków, brzucha oraz dekoltu. Zdecydowanie rzadziej cellulit można spotkać na ramionach oraz plecach.

Cellulit – jakie są przyczyny występowania?

Cellulit to nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa. Skórę do takiego stanu doprowadzić mogą zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie kobiety przez całe życie (dojrzewanie, miesiączkowanie, menopauza, ciąża). Nie mniej jednak, nie jest to jedyna przyczyna występowania skórki pomarańczowej.

Inne przyczyny występowania cellulitu:

Zła dieta – nieodpowiednia dieta może doprowadzić do nadwagi. Już najmniejsze nadmiary tkanki tłuszczowej mogą skutkować pojawieniem się tego defektu skórnego.

Brak aktywności – ruch ma bardzo duży wpływ na kondycję naszego układu krwionośnego. Regularna aktywność fizyczna zapobiega również otyłości.

Obcisłe ubrania – ucisk na skórę powoduje swojego rodzaju niedrożność w układzie krwionośnym, co w konsekwencji może objawiać się występowaniem zdeformowanej tkanki podskórnej.

Papierosy – udowodniono, że szkodliwe związki znajdujące się w dymie z papierosów mogą mieć wpływ również na cellulit.

Cellulit – jak się pozbyć?

Cellulit to dolegliwość, której medycyna nie klasyfikuje jako choroby. Tym samym nie ma mowy o „leczeniu”, a jedynie „usuwaniu”. Nie zagraża zdrowiu, zwykle nie jest bolesny (jedynie w ekstremalnym przypadkach może pojawić się ból).

Usuwanie cellulitu to proces prosty, ale wymagający regularności. Zdeformowanej tkanki możemy się pozbyć stosując maści i kremy dostępne w aptekach (bez recepty), korzystając z przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, zabiegów medycyny estetycznej oraz masażów, kąpieli i tym podobnych.

Zwykle proces usuwania cellulitu nie trwa dłużej niż kilka tygodni. Od pacjentki wymaga się jednak regularności. Zaleca się również poprawę odżywiania, wzmożenie aktywności fizycznej, rezygnację z obcisłych ubrań oraz papierosów.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *